نمایش 1–12 از 13 نتیجه

نمایش 9 24 36

ابزار جراحی | ظروف اتاق عمل | ظروف بیمارستانی

ظروف و ابزار بیمارستانی چیست؟

ظروف و ابزار پزشکی از اساسی ترین بخش تجهیزات بیمارستانی می باشند.این ظروف و ابزار که بیشترین سهم مصرف را در اتاق های عمل جراحی دارند، بنابر نوع عمل شامل موارد ضروری و غیر ضروری هستند. انجام یک عمل مناسب و موفقیت آمیز علاوه بر داشتن علم و مهارت لازم پزشک به فاکتورهای دیگری همچون دستیار حاذق و استفاده از ابزار مناسب ان عمل وابسته است. امروزه می توان نمونه های داخلی و خارجی این ابزار را در بازار پزشکی به وفور یافت. وجود این ابزار با برندهای گران قیمت خارجی به اهمیت این موضوع اشاره دارد.

امروزه تولید ظروف یکبار مصرف بیمارستانی سهم زیادی را در کاهش هزینه و آسان کردن انواع بانداژ و پانسمان و دفع پسماند های بیماران را داشته است. در تولید برخی از این ظروف که حامل پسماند های عفونی بیمارستانی هستند همچون انواع سفتی باکس جهت حفظ محیط زیست، از مواد اولیه خاصی استفاده شده که جهت امحاء آن ها آسیبی به محیط جامعه وارد نشود.

انواع ظروف و ابزار پزشکی بیمارستانی

ظروف و ابزار پزشکی را می توان از چند جهت تقسیم بندی کرد که در ادامه به آن می پردازیم :

جنس و مواد اولیه بکار رفته در این ظروف مهم ترین فاکتور در این تقسیم بندی می باشد. در تولید این ظروف و ابزار بیمارستانی از مقوا ، استیل و پلاستیک استفاده می شود که هر کدام در مورد بخصوص کاربرد دارد. معمولا ظروف پلاستیکی و کاغذی یکبارمصرف بوده و همچنین بسیار پرکاربرد می باشند. ظروف و ابزار ساخته شده از استیل ضد زنگ دائمی بوده و بیشتر در بخش جراحی مورد مصرف می باشد و همچنین برای قرار دادن در اتوکلاو مناسب هستند.

تقسیم دیگری که می توان برای آن در نظر گرفت مکان استفاده و مورد مصرف این ظروف و ابزار می باشد. بعضی از وسایل کاربرد عمومی دارند و از آنها می توان در مصارف خانگی ، کلینیک های جراحی ، دندانپزشکی ها ، سالن های زیبایی و ارایشگاه ها و … استفاده نمود همانند انواع رسیور یکبارمصرف پلاستیکی و گالی پات پلاستیکی . برخی دیگر کاربرد تخصصی دارند و بیشتر در اتاق های عمل برای انجام عمل های کوچک و بزرگ مورد مصرف می باشد همانند انواع پنس و قیچی.

کاربرد های ظروف و ابزار پزشکی بیمارستانی

سفتی باکس: یا سطل زباله بیمارستانی ظروف مقاوم پلیمری هستند که جهت نگه داری و دفع انواع پسماند الوده بیمارستانی و پزشکی از آن استفاده می شود.این محصول با فشار مواد برنده همانند سوزن تزریق ، انژوکت و … دچار پارگی و خرابی نشده و پس از پر شدن تا خط نشان توسط درپوشی که غالبا قرمز رنگ است پلمپ شده و برای دفع بهداشتی آماده میگردد.

جهت کسب اطلاع از جزئیات سیفتی باکس و انواع سیفتی باکس های موجود به صفحه سفتی باکس در فروشگاه درمان پلاس مراجعه کنید،تمامی حجم های مختلف سفتی باکس یسو سیف در فروشگاه لوازم پزشکی درمان پلاس موجود می باشد.

رسیور پزشکی استیل: ساخته شده از استیل ضدزنگ در سه سایز متنوع جهت حمل و شستشوی ابزار جراحی ، استفاده در اتوکلاو ، حمل ابزار پانسمان مورد استفاده می باشد.

رسیور پزشکی یکبارمصرف تهیه شده از مواد پلاستیک درجه یک جهت انجام انواع تزریقات، دفع پسماند پانسمان و جمع آوری ترشحات دهانی بیمار مورد مصرف می باشد.

لگن زیربیمار یا لگن مدفوع ظرفی پلاستیکی است که برای جمع آوری مدفوع بیمارانی که قادر به حرکت نیستند مورد استفاده می باشد.

لگن بیمار بسیار محصول پر کاربردی بوده که در مراکز بیمارستانی آسایشگاه ها و.. مورد استفاده قرار میگیرد.لگن بیمار در دو مدل درب دار و بدون درب تهیه شده که بسته به موقعیت استفاده از آن نوع آن را باید انتخاب نمود.برای اطلاع از جزئیات لگن زیر بیمار به صفحه آن در فروشگاه لوازم پزشکی درمان پلاس مراجعه کنید.

لوله ادرار دربدار برای جمع آوری و دفع ادرار مردان به کار می رود و از این محصول می توان برای نمونه برداری نیز استفاده کرد.این محصول بصورت بدون درب نیز تولید شده است . برای اطلاع از جزئیات و خرید لوله ادرار دربدار به صفحه آن در فروشگاه لوازم پزشکی درمان پلاس مراجعه کنید.

دیش ابزار جراحی نوعی سینی از جنس استیل است که برای قرار دادن ابزار جراحی حین عمل و یا جهت اتوکلاو ابزار از آن استفاده می شود.