نمایش 1–12 از 17 نتیجه

نمایش 9 24 36

البسه بیمارستانی |البسه پزشکی یکبارمصرف

البسه پزشکی چیست؟

استفاده از البسه پزشکی که به آن البسه بیمارستانی نیز میگویند به دلیل اینکه در محیط درمانی و بیمارستان ها رعایت بهداشت برای جلوگیری از انتقال آلودگی بسیار اهمیت دارد بسیار کاربرد دارد. به همین منظور پزشکان،پرستاران و بیماران باید از لباس های کاملا بهداشتی استفاده کنند.

از این البسه در محیط درمانگاه ها ،بیمارستان ها،آزمایشگاه ها،اتاق عمل ،بخش های مختلف بیمارستان ،داروخانه ها،مطب ها ،صنایع غذایی و شرکت های دارو سازی و… که بهداشت محیط اهمیت بالایی دارد مورد استفاده قرار میگیرد.

استفاده از البسه بیمارستانی یکبارمصرف بهتر است یا البسه بیمارستانی پارچه ای؟

البسه بیمارستانی در دو نوع یکبارمصرف و پارچه ای که قابلیت استفاده مجدد را دارد تئولید شده است. بسته به کارایی که مورد انتظار افراد است از یکی از این دو نوع استفاده میشود.

البسه یکبار مصرف کاملا بهداشتی و استریل بوده بنابراین با اطمینان خاطر میتوان از آن در محیط های حساسی مثل اتاق عمل استفاده کرد.زیرا این البسه پس از استفاده مهدوم میگردد بنابراین امکان انتقال آلودگی و عفونت را نخواهد داشت.

اما البسه  پارچه ای که قابلیت استفاده مجدد را دارد باید پس از هر بار استفاده شسته شود و هیچ گونه لک و آلودگی روی آن نباشد. که این لباس ها علاوه بر صرف هزینه و وقت برای شست و شو این اطمینان خاطر را به مصرف کننده نمی دهد که کاملا بهداشتی و استریل شده باشد.

بنابراین بسته به کارایی که مورد انتظار است در این مراکز از یکی از این دو مدل استفاده میشود.

گرماژ یا وزن البسه بیمارستانی چیست؟

وزن یا گرماژ البسه بیمارستانی به تراکم بافت پارچه ارتباط دارد یعنی هرچه وزن یا گرماژپارچه بیشتر باشد تراکم بافت آن بیشتر بوده است.

بر فرض مثال اگر گرماژ پارچه 17 گرم باشد یعنی یک متر مربع آن 17 گرم وزن دارد.

بسته به موقعیت استفاده از البسه های پزشکی از ضخامت های متفاوت آن در هر محصول  استفاده میشود.

اهمیت استفاده از البسه یکبارمصرف بیمارستانی:

امروزه با موجود باکتری ها و ویروس های گوناگون که نسبت به بسیاری از روش های درمانی و دارو ها مقائم هستند استفاده از استفاده از البسه یکبارمصرف بیمارستانی ضرورت می یابد . این البسه میتوانند به کنترل متقابل و همچنین پخش عفونت در بیمارستان ها و سایر مراکز بهداشتی و درمانی کمک کنند .

به دلیل این که این لباس ها یکبارمصرف بوده و بعد از مصرف دور ریخته شده و مهدوم میگردند بنابراین ریسک انتقال و شیوع عفونت را به حداقل ممکن کاهش می دهند.

انواع البسه بیمارستانی:

ما در این صفحه  به معرفی کوتاه انواع البسه میپردازیم برای اینکه با توضیحات کامل هر محصول آشنا شوید به صفحه مربوط به هر یک از آن ها مراجعه کنید.

کاور جسد

برای انتقال متوفی به سردخانه و تدفین آن از کیسه های حمل جنازه که دارای بند برای حمل آسان میباشد استفاده میشود. همچنین ای کاور دارای زیپ و اتکت بوده و بدون هیچ درزی میباشد و جلوی انتقال آلودگی را به محیط میگیرد .

این محصول در دو سایز تولید میشود یکی سایز بزرگ که به آن کاور جسد بزرگسال میگویند و یک سایز کوچک که به آن کاور جسد اطفال میگویند.برای اطلاع از جزئیات هر یک به صفحه محصول آن ها مراجعه کنید.

گان

گان یکی دیگر از البسه بیمارستانی یکبارمصرف بوده که از پارچه اسپان باند در گرماژمختلف تهیه شده و مورد استفاده جراحان و بیماران و پرسنل میباشد.

گان ها در فروشگاه درمان پلاس به سه محصول گان بیمار یکبار مصرف ،گان جراح یکبارمصرف و ست گان،کلاه و شلوار تقسیم شده اند که برای توضیحات تکمیلی هر یک به صفحه محصول هر کدام مراجعه کنید.

همه بیمارانی که در مراکز درمانی بستری میشوند برای انجام عمل جراحی نیاز به گان بیمار یکبارمصرف دارند که برای اطلاع از جزئیات آن به صفحه محصول آن مراجعه کنید.

ست گان کلاه و شلوار یکی دیگر از البسه پزشکی مورد استفاده بیماران در مراکز درمانی میباشد.که برای اطلاع از جزئیات هر محصول به صفحه هر یک مراجعه کنید.

شان

شان ها در دو مدل ساده و پرفوره دار میباشند که برای جدا کردن محل عمل از سایر نقاط بدن بیمار و همچنین برای قرار گیری ابزار اتاق عمل روی آن ها مورد استفاده قرر میگیرند. شان ها را در دو مدل شان یکبارمصرف و شان پارچه ای تولید میکنند که برای اطلاع از جزئیات و کارایی هر کدام به صفحه محصول هر یک از آنها مراجعه کنید.

کلاه

کلاه یکی دیگر از البسه بیمارستانی میباشد که توسط بیمار و جراح مورد استفاده قرار میگیرد و باعث جمع شدن موهای آنها شده و از انتقال آلودگی جلوگیری میکند.

کلاه بیمار یکبار مصرف کلاه جراح یکبارمصرف و کلاه آکاردئونی از جمله از محصولات این دسته میباشد که برای بدست آوردن اطلاع از جزئیات هریک به صفحات آن مراجعه کنید.

روسری بیمار که بیشتر خانم ها از آن استفاده میکنند نیز در فروشگاه درمان پلاس موجود میباشد.

کاورهای پزشکی

کاور کفش

کاور کفش پوششی است جهت حفاظت کفش برای جلوگیری از انتقال آلودگی به محیط که در دو نوع کاور کفش نایلونی و کاور کفش اسپان باند تولید میشود .کاور کفش دارای دو سایز  کاور کفش کوتاه و کاور کفش بلند نیز میباشد.

برای اطلاع از جزئیات هر کدام از کاور های کفش:کاور کفش کوتاه و کاور کفش بلند(چکمه ای) به صفحه محصول آن مراجعه کنید.

کاور آستین

کاور آستین پوششی است که روی آستین را جهت جلوگیری از آلودگی حفظ میکند و دو سر آن دارای کش میباشد که کاملا روی دست فیکس میشود و در دو نوع کاور آستین نایلونی و کاور آستین اسپان باند تهیه شد است.

روبالشی

در مراکز درمانی جهت حفظ بهداشت از روبالشتی یکبارمصرف و روتختی یکبارمصرف کشدار و ملحفه رولی استفاده میکنند.برای اطلاع از جزئیات به صفحه هر یک از این محصولات بروید.

پیشبند

از پیشبند نایلونی یکبارمصرف بیشتر در دندانپزشکی ها استفاده میشود و از انتقال آلودگی به لباس بیمار جلویری میکند.