مشاهده همه 5 نتیجه

نمایش 9 24 36

دستکش لاتکس استریل یکبارمصرف

دستکش جراحی چیست؟

دستکش جراحی از سری دستکش های پزشکی یکبار مصرف می باشند که جهت انواع جراحی و معاینه مورد مصرف هستند. جنس بکار رفته در این نوع دستکش از لاتکس طبیعی و مصنوعی می باشد و در دونوع پودردار و فاقد پودر تولید می شوند.

دستکش های استریل جراحی با قابلیت کشسانی بالا تولید می شوند و دارای انتقال مناسب حس لامسه و استاندارد های لازمه می باشند. و به علت حساسیت کار جراح این نوع دستکش دارای سایز بندی متنوع و دقیق می باشد. این سایز بندی از 5 اینچ شروع شده و با حد فاصل 0.5 اینچ الی 9 اینچ می رود.

نکته ای که حائز اهمیت است تفاوت دستکش های پودری و بدون پودر است. در این نوع دستکش به جهت فیکس بودن در دست ممکن است مشکلاتی برای قرار دادن در انگشتان ایجاد شده و موجب پارگی دستکش شود و به همین دلیل برای راحتی قرارگیری در دست از پودر های شیمیایی و یا طبیعی در ان استفاده می شود. همچنین این پودر موجب میشود که از تعریق دست و انتقال ان به دستکش ممانعت ایجاد شود و کار با دستکش به راحتی صورت پذیرد. باید توجه نمود که این پودر ممکن است در بعضی افراد حساسیت زا باشد و پس از استفاده دچار التهاب گردند و به همین دلیل این افراد می بایست از نمونه های مشابه بدون پودر استفاده کنند.

ساخت دستکش های بدون پودر سخت تر از تولید دستکش های جراحی پودری می باشد و به همین دلیل معمولا دستکش لاتکس جراحی بدون پودر قدری گران تر از نمونه مشابه پودری است. با این حال بسیاری از مراکز درمانی دستکش های بدون پودر را ترجیح می دهند.

دستکش معاینه یا دستکش لاتکس جراحی :

بطور کلی از تمامی دستکش های پزشکی می توان برای معاینه استفاده کرد. حال با توجه به محل مورد معاینه و ظرافت انجام ان می توان دستکش مورد نیاز خود را انتخاب نمود. دستکش های لاتکس استریل جراحی را می توان نوعی دستکش معاینه دانست . عموما به علت اختلاف قیمت بالای دستکش های استریل جراحی با دستکش های ونیلی و لاتکس غیر استریل و نیتریل که به دستکش معاینه معروفند ، از این نوع دستکش بیشتر در اتاق های عمل برای حفظ ایمنی داخلی بیمار استفاده می گردد.

نکات استفاده از دستکش لاتکس استریل

  1. حتما توجه داشته باشید که اگر از افرادی هستید که به مواد پودری موجود در دستکش حساسیت دارید از دستکش استریل بدون پودر استفاده کنید.
  2. برای گرفتن نتیجه دلخواه از استفاده این نوع دستکش حتما سایز مناسب دست خود را تهیه کنید. تنگی و گشادی این دستکش در دستان ممکن است از دقت عمل بکاهد و سلامت بیمار را تهدید کند.
  3. جهت فیکساتوری مناسب و جلوگیری از پارگی دستکش هرگز دستکش را از ناحیه مچ انرا نکشید و سعی کنیداز کف دست به پایین فشار بیاورید.
  4. قبل از استفاده حتما به تاریخ انقضای درج شده بر روی دستکش دقت نمایید. دستکش های منقضی ممکن است پوسیده شده باشد و هنگام عمل جراحی به راحتی پاره شود و یا حساسیت های پوستی را به همراه داشته باشد.
  5. دستکش استریل یکبارمصرف را از فروشگاه های معتبر همانند درمان پلاس تهیه بفرمایید تا از عرضه بهداشتی و سلامت محصول دریافتی اطمینان داشته باشید.