مشاهده همه 2 نتیجه

نمایش 9 24 36

 ساولن | سیتریمید سی

محلول ضدعفونی کننده ساولن چیست؟

محلول ضدعفونی کننده ساولن یک محلول گندزدای قوی و پر کاربرد در مراکز بهداشتی و درمانی می باشد.این محلول بسیار غلیظ میباشد و قبل از استفاده حتما رقیق گردد.

این محلول از ترکیب دو ماده اولیه کلرهگزیدین و ستریماید درست شده است.

کاربرد و موارد مصرف محلول ضدعفونی کننده ساولن:

از محلول ضدعفونی کننده ساولن جهت پاک کردن سطوح و کف در مراکز بیمارستانی ، خانگی و اقامتی استفاده میشود.

همچنین در ضدعفونی کردن ابزار و وسایل پزشکی و جراحی و دست جراح و تمیز کردن زخم نیز از آن استفاده میشود.برای ضدعفونی کردن زخم و شست و شوی دست و بدن باید از محلول یک درصد آن استفاده کرد.یعنی یک پیمانه از ساولن با 100 پیمانه از آب ترکیب گردد.

سیتریمید سی باکتری کش بسیار قوی میباشد و دقت شود که هرگز با چشم و گوش تماس پیدا نکند زیرا به شدت به این اندام ها آسیب میزند. در صورت تماس سریعا به مراکز درمنی جهت شستشو مراجعه شود.

طریقه استفاده از ساولن:

یک قسمت سیتریمید سی در 30 قسمت آب که برای تمیز کردن و گندزدایی وسایل و ابزار فلزی تیز ،به مدت 30 دقیقه از محلول فوق استفاده میگردد. برای ضدعفونی کردن پوست قبل از عمل جراحی یا تزریقات از یک قسمت محلول سیتریمید سی در 30قسمت الکل اتیلیک 70 درجه استفاده میشود. برای شستشو اولیه زخمها و ضدعفونی آنها و تمیز کردن محل زایمان ،همچنین بعد از زایمان از محلول یک درصد سیتریمید سی (یک قسمت ساولن در 100قسمت آب)استفاده میشود.

فرق ساولن و بتادین:

سیتریمید سی یک ضد باکتری مخصوص ضدعفونی کردن ابزار و وسایل جراحی و پزشکی و همچنین ضدعفونی کننده دیوار و سطوح بوده البته از محلول خیلی رقیق شده یک درصد آن برای ضدعفونی کردن دست و بدن استفاده کرده و برای ضدعفونی کردن زخم بیشتر از بتادین که اثرات تحریک کننده ید آن کاهش یافته  و یک ضدعفونی کننده قوی میباشد استفاده میشود.چرا که بتادین در التیام و بهبود زخم موثر تر بوده است.برای اطلاع از جزئیات بتادین و برند های مختلف آن به صفحه بتادین درمان پلاس مراجعه کنید.

انواع ساولن موجود در بازار :

ساولن های موجود در بازار دارای دو برند بوده که بیشتر برند بهسا موجود بوده و دارای تاییده بهداشتی بوده و توصیه ما به شما استفاده از برند معتبر این محصول میباشد.برای اطلاع از جزئیات ساولن بهسا به صفحه آن مراجعه کرده و اطلاعات دقیق تر این محصول را مطالعه نمایید.

ساولن در حجم 4 لیتری بسته بندی شده برای خرید ساولن 4 لیتری به صفحه محصول آن مراجعه کنید.

قیمت خرید ساولن:

فروشگاه لوازم پزشکی درمان پلاس عرضه کننده انواع ضدعفونی کننده های پزشکی با بالاترین کیفیت و قیمت مقرون به صرفه و حذف واسطه ها با  تهیه این محصولات از تولید کننده به شما مصرف کننده اطمینان خریدی ارزان را میدهد برای خرید و کسب اطلاع از جزئیات ساولن بهسا به صفحه محصول آن مراجعه کنید.