مشاهده همه 3 نتیجه

نمایش 9 24 36

پنبه الکلی | alcohol swabs

پد الکلی چیست؟

پد الکلی همانطور که از اسمش پیداست ترکیبی از یک پد کوچک پنبه ای و مقادیری کم از الکل ایزوپروپیل می باشد. امروزه افراد با تماس با اشیاء مختلف در زندگی روزمره خود همچون پول و تلفن همراه در محیط کار و … در معرض ورود انواع الودگی و میکروب به بدن خود هستند. به همین جهت نقش ضد عفونی کننده های فوری در این مواقع پر رنگ می شود.پد های الکل یکی از این قبیل ضد عفونی کننده ها است که با اغشته شدن مقداری الکل و مقدار کوچکی از پارچه ای پنبه ای خاصیت ضد عفونی کننده را ایفاء می کند.

کاربرد های پدالکلی چیست؟

این پد با خاصیت لکه بری و ضدباکتریایی سریع خود می توان در مدارس و محیط کار و مصارف خانگی از ان استفاده نمود. در مراکز درمانی از این پد برای ضدعفونی محل تزریق استفاده میکنند.در این نوع پد به علت وجود الکل می توان برای خشک شدن عفونت و یا کنترل ان همانند گزیدگی حشرات بهره برد.همچنین از این نوع پد برای استریل کردن اشیا و درمان اکنه و درمان رشد قارچ های پوستی استفاده می شود.

ویژگی پدالکلی مناسب

اندازه مناسب پد ، مقدار مناسب الکل , به نحوی که هنگام استفاده خشک به نظر نرسد و با فشار دست الکل موجود در پد مشهود باشد و نرمی و فاقد پرز بودن پد و بسته بندی مناسب برای خارج نمودن پد الکلی و قیمت مناسب از سری ویژگی های مهم در این محصول است.

پدالکی را از کجا تهیه کنیم ؟

شما مصرف کنندگان محترم می توانید پدهای بهداشتی الکلی را در فروشگاه های معتبر همانند درمان پلاس و داروخانه ها و فروشگاه های پخش لوازم پزشکی و ارایشی تهیه بفرمایید. فروشگاه لوازم پزشکی درمان پلاس با پخش بهداشتی این محصول تحت نظر سازمان غذا و دارو اقدام به توزیع برند های معتبر موجود در بازار کرده و شما می توانید بصورت کلی و جزئی انرا تهیه بفرمایید.

معایب استفاده از پدالکی

بهتر است بدانید استفاده مفرط از این پد بدون عارضه نبوده و ممکن است برای فردمشکلاتی نیز بهمراه داشته باشد که در ذیل به ان اشاره خواهیم کرد.

  • مقاومت انتی بیوتیکی

استفاده مکرر از ضدعفونی کننده ها همانند استفاده بیش از حد انتی بیوتیک ها که بدن پس از مصرف عکس العملی را نخواهد داشت ایجاد مقاومت باکتریایی میکند و ممکن است باکتری ها در مقابل ضدعفونی کننده پاسخی ندهند.همچنین بدن نیز در مقابل عفونت دچار ضعف شده و محرک های ضدعفونی کننده تاثیر گذار نباشند.

  • حساسیت

استفاده از ضدعفونی کننده های الکلی در بعضی افراد حساسیت زا بوده و ممکن است دچار قرمزی و سوزش و التهاب شوند که پس از ایجاد علائم می بایست به پزشک مراجعه کنند.

  • خشکی پوست

در این نوع پد تنها ترکیبی از اب و الکل استفاده شده که ممکن است با استفاده مفرط صدمات پوستی همچون خشکی ایجاد شود که برای درمان می بایست از نرم کننده های پوست که حاوی عصاره الوورا و یا ویتامین E هستند استفاده شود.

باید در نظر داشت که پد های الکلی مکمل مناسبی برای استفاده از اب و صابون هستند اما هرگز جایگزین ان نمی باشند.