مشاهده همه 2 نتیجه

نمایش 9 24 36

چسب بخیه نواری|چسب بخیه ضدآب

چسب بخیه چیست؟

چسب بخیه یکی از جدید ترین روش های بستن زخم های عمیق و بخیه زدن می باشد.این محصول جایگزین روش بخیه زدن با نخ و سوزن شده است.چسب جایگزین بخیه نوارهای باریکی می باشند که برای بهبود زخم و بهبود بریدگی های عمیق که چسب زخم پاسخگو زخم نیست از آن استفاده میشود.

با توجه به این که بخیه زدن با نخ و سوزن اثراتی را روی پوست از خود به جا می گذارد بنابراین استفاده از این محصول در زخم های نسبتا عمیق بهتر بوده و استفاده از آن آسان تر بوده است.

بنابراین در زخم های عمیق اما ظریف و بعد از کشیدن بخیه و منگنه در جراحی های سنگین از چسب بخیه بسیار استفاده میشود زیرا دوره نقاهت را کوتاه تر کرده و بیمار ظاهر بهتری از زخم را مشاهده می کند.

کاربرد و مزایا استفاده ازچسب نواری بخیه:

چسب بخیه نواری از پلی استرهای پزشکی و پلی ال اسید لاکتیک ساخته می شود.و طراحی آن به گونه است که مایعات را از دو طرف جذب می کند بنابراین خون و خون آبه زخم را جذب کرده و از طرفی دیگر مانع از نفوذ اب بر روی زخم می شود.

مواد به کار رفته در تولید این چسب بگونه ای می باشد که باعث بهبود سریع زخم شده و از خونریزی آن جلوگیری می کند.این چسب هیچگونه حساسیتی ایجاد نخواهد کرد و با خیال راحت می توانید در مواقع ضروری از آن استفاده کنید.

مزایا استفاده از چسب بخیه نواری:

 • مانع از خونریزی در زخم های نسبتا عمیق می شود.
 • با استفاده از آن دیگر  اثرات ناشی از بخیه زدن بر روی پوست مشاهده نمی شود.
 • ترمیم و بهبود سریع زخم
 • استفاده آسان و تعویض راحت
 • مقاوم در برابر گرما و آب
 • دارای ابعاد مختلف با توجه به میزان زخم

راهنمای استفاده از چسب نواری بخیه:

همانگونه که گفته شد استفاده از چسب نواری بخیه بسیار اسان می باشد بگونه ای که با یک بار مطالعه مراحل انجام آن میتوانید به راحتی برای زخم های کوچک و نسبتا عمیق از این محصول استفاده کنید.و دیگر نیاز به مراجعه به مراکز پزشکی و بهداشتی نداشته باشید.

 1. دست های خود را شستشو داده و ترجیحا از دستکش های استریل استفاده کنید.
 2. محل مورد نظر را با سرم شستشو یا آب و صابون شستشو داده و سپس با استفاده از پنبه و الکل استریل نمایید.
 3. سپس موضع مورد نظر را با پارچه تمیز یا باند خشک کرده و خون های روی آن را پاک نموده
 4. سپس چسب های نواری را به صورت عمودی روی محل زخم قرار دهید بگونه ای که کاملا دو لبه زخم کنار یکدیگر قرار گرفته و چسب به صورت مساوی در دو طرف قرار بگیرد.
 5. نوار ها را با فاصله از یکدیگر قرار دهید زیرا  این کار روند بهبود زخم را تسریع می کند و هوا به زخم می رسد،ما پیشنهاد میکنیم که حداقل فاصله بین نوار ها 3 میلی متر باشد.

توجه*: چنانچه حجم بریدگی و زخم عمیق بوده و با استفاده از این نوع چسب پزشکی همچنان دچار خونریزی شدید بوده اید حتما به مراکز درمانی مراجعه کنید.

 معرفی برندهای مختلف چسب نواری برای بخیه:

همانگونه که میدانید برند های مختلفی به تولید این محصول می پردازند که در فروشگاه لوازم پزشکی درمان پلاس تعدادی از این برند ها  که با کیفیت بوده و قیمت مقرن به صرفه دارند عرضه می شود.

چسب  3m مدل استری استریپ:

چسب 3m جهت ترمیم زخم بخیه و و افزایش قدرت بافت زخم برای چسبندگی و جلوگیری از خونریزی در دو سایز 12*100 میلی متر و6*100 میلی متر تولید شده است جهت اطلاع از جزئیات آن به صفحه چسب بخیه 3m مدل steri-stripe در فروشگاه لوازم پزشکی درمان پلاس مراجعه کنید.

چسب فارما استریپ:

از چسب فارما استریپ جهت مراقبت از زخم های کوچک و بزرگ و افزایش قدرت چسبندگی بافت زخم بعد از بخیه و برداشتن منگنه استفاده میشود که دارای سایز بندی مختلف می باشد برای مشاهده جزئیات به صفحه چسب بخیه فارما استریپ در فروشگاه لوازم پزشکی درمان پلاس مراجعه کنید.