مشاهده همه 5 نتیجه

نمایش سایدبار
نمایش 9 24 36

 

 

 

 

از چسب ها برای فیکس کردن و ثابت نگه داشتن مواد و اشیاء استفاده می شود .علم پزشکی نیز از استفاده ان مستثنا نبوده و در موارد بسیار زیادی ملزم به استفاده از ان میباشد. یکی از گونه های چسب پزشکی ؛ چسب های ضد حساسیت می باشد که در ذیل به موارد بیشتر می پردازیم :

چسب ضد حساسیت چیست؟

چسب ضدحساسیت پزشکی ساخته شده از مواد ضد حساسیت پلی اتیلن و چسب پلیمر اکریلیک ضد حساسیت است. در پزشکی در افرادی که دارای حساسیت های پوستی هستند جهت نگهداری از پانسمان یا هرنوع مورد دیگر از این نوع چسب استفاده می شود.

چسب های استریل و پارچه ای و همچنین چسب های جراحی از همین دسته نوع چسب می باشند که بر اساس قیمت مقرون به صرفه توانسته جایگزین مناسبی برای چسب های زینک اکساید باشد.

این نوع چسب به علت داشتن نوعی ماده اب گریز , در مقابل نفوظ هوا و رطوبت و بخار اب مقاوم بوده و از بین نمی روند و در عین حال به پوست اجازه ی تنفس می دهند تا با تهویه ی مناسب اسیبی به پوست نرسد.

جداکردن چسب های ضدحساسیت بدون درد و فشار اضافی بوده و به راحتی صورت می گیرد.

ویژگی چسب های ضد حساسیت

 • مناسب برای انواع پوست مخصوصا پوست های حساس
 • چسبندگی بسیار بالا
 • منعطف
 • ضدحساسیت
 • یکبار مصرف
 • کندن و همینطور برش راحت و اسان
 • مناسب برای استفاده در نقاط ناهموار بدن
 • جلوگیری از ترشحات زخم
 • جلوگیری از نشت خونابه در بدن
 • دارای منافظ جهت تهویه مناسب پوست
 • ضد رطوبت و بخار اب

موارد کاربرد چسب ضد حساسیت چیست؟

از موارد کاربرد این نوع چسب پزشکی می توان در فیکس کردن انواع پانسمان نام برد. با توجه به کیفیت و قیمت مقرون به صرفه در مراکز درمانی و همینطور بیمارستان ها در بخش های قلبی و عروقی , جراحی , اورولوژی,رادیولوژی و همچنین دیالیز و تزریقات بسیار پر مصرف می باشند.

از چسب های ضد حساسیت در ثابت نگه داشتن و فیکس کردن بینی پس از عمل میتوان استفاده کرد. باتوجه به خاصیت ضد رطوبت گاها ورزشکاران برای عدم خیس شدن ابزار ورزشی توسط تعریق بدن از ان استفاده می کنند.

انواع چسب ضدحساسیت

این نوع چسب در دونوع شفاف و سفید تولید شده است. چسب های سفید دارای ماده شیمیایی زینک اکساید می باشد و سفیدی این نوع چسب نیز به همین خاطر است.زینک اکساید موجود در این چسب ها موجب کنترل و امتناع از ایجاد عفونت می شود.

چسب های شفاف کاغذی جهت نگه داری پانسمان و نشت ترشحات مورد مصرف قرار میگیرد.در استفاده از ابن دو نوع چسب باید توجه داشت به علت استریل نبودن نباید مستقیما بر روی زخم و یا تماس وریدی استفاده کرد.

چسب ضد حساسیت میکروپور

چسب کاغذی میکروپور با تراکم بالا تولید شده و از بهترین برند های موجود در بازار می باشد.این نوع چسب با قدرت چسبندگی بسیار بالایی که دارند برای حفظ پانسمان در جایی که برای طولانی مدت مورد استفاده است بکار می روند.

تهویه مناسب هوا برای پوست در استفاده از این چسب به خوبی صورت گرفته و کاملا ضد حساسیت می باشند.

از انواع چسب میکروپور به چسب شیشه ای فاقد لاتکس نیز میتوان اشاره کرد که نامرئی بوده و در مکان هایی که در معرض دید می باشد قابل استفاده است.

چسب شیشه ای چیست؟

چسب های شیشه ای از انواع چسب های ضد حساسیت می باشند که امروزه مورد استقبال عموم قرار گرفته اند.این چسب ها به علت نامرئی بودن در کلینیک های زیبایی و کشیدگی پوست و فیکس کردن بینی پس از عمل کاربرد چندانی دارند.

چسب شیشه ای میکروپور (3M) دارای کیفیت بالایی و قدرت چسبندگی بسیار زیادی نسبت به نمونه هایی چینی دارند که فروشگاه درمان پلاس با عرضه بهداشتی تحت نظر اداره تجهیزات پزشکی و سازمان غذا و دارو این محصول را به شما مصرف کنندگان عزیز می رساند.