مشاهده همه 3 نتیجه

نمایش 9 24 36

چسب لکوپلاست چیست؟

چسب لکوپلاست پوششی است که برای ثابت نگه داشتن انواع پانسمان و نگه داری انواع دارو از ان استفاده می شود. این چسب که به ان چسب زینک اکساید نیز گفته می شود از جنس کتان بوده و در لایه ی درونی خود دارای ماده شیمیایی اکسید روی و لاتکس می باشد.

وجود اکسید روی یا زینک اکساید در این چسب موجب گردیده تا روند بهبودی زخم تسریع و التهاب و قرمزی از پوست گرفته شود. مواد لاتکس در بعضی افراد ایجاد حساسیت نموده بنابر این در افرادی که به این ماده الرژی دارند نباید استفاده گردد.

انواع سایز چسب لکوپلاست:

طول چسب لکوپلاست پنج متر بوده که در عرض های 2.5 و 3.3 و 5 تولید می شود. این چسب در قرقره های فلزی بوده که در انجام انواع پانسمان مخصوصا به شکل دورانی کار را اسان نموده و به همین علت در مراکز درمانی و اورژانس پرمصرف می باشد.

کاربرد چسب لکوپلاست:

چسب لکوپلاست دارای چسبندگی بالا بوده و برای انجام پانسمان در مدت طولانی بسیار کارامد می باشد. برای مصرف بهینه باید از گردش دورانی پرهیز نمود و به برش های کوچک از این چسب بسنده نمود که این امر نیز در چسب زینک اکساید به راحتی صورت میگیرد به نحوی که با فشار دست می توان برش در ان ایجاد کرد.

باید توجه نمود که این محصول استریل نمی باشد و نباید مستقیما بر روی زخم قرار بگیرد. شما می توانید این محصول را در فروشگاه درمان پلاس با نگه داری بهداشتی تحت نظر اداره تجهیزات پزشکی و سازمان غذا و دارو تهیه بفرمایید.